Niedożywienie to stan, który wynika ze stosowania diety ubogiej w składniki odżywcze. Niedożywienie jest szczególnie szkodliwe u dzieci. Uszkodzenie rozwoju fizycznego i poznawczego w ciągu pierwszych dwóch lat życia dziecka jest w dużej mierze nieodwracalne. Niedożywienie prowadzi również do słabych wyników w szkole, co może skutkować obniżeniem poziomu życia w przyszłości. Dorośli, którzy byli niedożywieni w dzieciństwie, są narażeni na ryzyko rozwoju chorób takich jak otyłość, cukrzyca i choroby układu krążenia. Dzieci, które nie osiągają optymalnego wzrostu lub konsekwentnie doświadczają utraty wagi w dzieciństwie, w dłuższej perspektywie mają na to wpływ na wiele sposobów i kończą wiele młodych istnień na całym świecie.
Śmierć jest najgorszym skutkiem niedożywienia, ale nie jedynym. Dzieci, które przeżyją, mogą zmagać się z niszczycielskimi skutkami ubocznymi, które trwają przez całe życie, uniemożliwiając im osiągnięcie sukcesu w szkole i wykonywanie znaczącej pracy w wieku dorosłym.
Przyczyny niedożywienia wykraczają poza zwykły brak pożywienia. Obejmują one wiele skomplikowanych czynników związanych z ubóstwem, kontekstem politycznym, zmianami klimatycznymi, praktykami żywieniowymi, chorobami, zanieczyszczoną wodą i złymi warunkami sanitarnymi.
O NAS
Prowincja liczy blisko 280 braci,
z czego ponad 80 pracuje poza granicami kraju na wielu terenach misyjnych.
W związku z tak rozległą działalnością, od 1998 roku funkcjonuje w Panewnikach Sekretariat Misyjny, który na wiele sposobów wspiera działalność misyjną naszych braci.
Biuro Misyjne